Przy sadzeniu krzewów i bylin niezbędna jest troska o spełnienie wymogów środowiskowych, a także urzeczywistnienie dokumentacji projektowej. Specjalistyczny sprzęt oferuje także możliwość nasadzenia drzew we wskazanej przestrzeni.
Gęsta sieć rur i kabli, utwardzona powierzchnia oraz narażenie na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, w tym akty wandalizmu - to typowa miejska rzeczywistość, z jaką mierzą się drzewa. Dla zachowania dla nich optymalnych warunków wzrostu i rozwoju niezbędne jest zapewnienie przestrzeni dla systemów korzeniowych. Wymiana wody, powietrza i korzystanie ze składników pokarmowych zawartych w glebie są kluczowe dla utrzymania drzewa w dobrej kondycji.
Skontaktuj się z namiJeden z systemów, który umożliwia spełnienie tych potrzeb polega na stosowaniu cel antykompresyjnych, które sprzyjają rozwojowi drzew w wymagających warunkach. To przykład najpopularniejszej metody stosowanej w Europie. Tworzą wyjątkowo trwałą konstrukcję nośną, która nie tylko przenosi, ale i równomiernie rozkłada powstające obciążenia. Takie cele mogą być konfigurowane zgodnie z indywidualnym apotrzebowaniem, dodatkowo stwarzają możliwość umieszczenia w nich dowolnego substratu w zależności od zapotrzebowania konkretnego drzewa.
Inną metodą są misy żwirowe z rurami drenarskimi. Miejsce okalające drzewo jest formowane w postaci misy ze spadkiem w kierunku pnia drzewa. To z kolei pozwala kumulować wodę opadową, a powierzchnię wokół niej warto zabezpieczyć przed niepożądanym udeptywaniem, chwastami czy najeżdżaniem przez auta.
Dzięki transportowi drzew z krajów europejskich jesteśmy na bieżąco z nowymi odmianami, możemy także sprowadzić rzadkie okazy, a tym samym propagować pierwiastek świeżości podczas nasadzeń.
Hurtowy transport roślin pozwala oferować przyjazne ceny, co ułatwia spełnienie dążenia do uatrakcyjnienia lokalnej przestrzeni.
Materiał szkółkarski sprowadzany z Holandii i Niemiec to inwestycja w sprawdzoną jakość.Aby uniknąć opłaty z tytułu usunięcia drzew i krzewów powyżej 130 cm (i o konkretnym obwodzie) należy umieścić nowe sadzonki w miejsce wyciętych roślin. Warunkiem koniecznym do zwolnienia z opłaty jest utrzymanie sadzonek przez co najmniej 3 lata. Pomijając ekonomiczny aspekt - ten ruch to krok ku zapewnieniu równowagi w przyrodzie. Na miejsce usuniętych drzew czy krzewów sadzi się bowiem nowe, co stanowi odzwierciedlenie proekologicznej postawy. Czas wiosny i jesieni to najlepsze pory do urzeczywistniania takich nasadzeń, jednak o ostatecznym terminie decyduje okres wskazany w zezwoleniu na wycięcie drzewa czy krzewów.
Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat oraz znajomość obowiązujących przepisów pozwalają nam skutecznie realizować strategię związaną z nasadzeniami zastępczymi. Uwzględniamy decyzje administracyjne oraz sugestie dotyczące najbardziej pożądanych roślin oraz ich wieku i rozmiarów.Palikowanie polega na stabilizowaniu w gruncie świeżych sadzonek drzew oraz bryły korzeniowej. Zaniechanie palikowania może doprowadzić do uszkodzenia systemu korzeniowego w wyniku niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak silny wiatr. Wówczas możliwy scenariusz stanowi przechylenie rośliny, uszkodzenie i złamanie, a w konsekwencji - nie przyjęcie się drzewa.
Z reguły stosuje się do tego zadania zaimpregnowane pale drewniane - z reguły trzy - z zaostrzonym jednym końcem. Dla zachowania stabilności umieszcza się je w gruncie na głębokości około 30-40 cm. Podczas tej operacji niezbędne jest zachowanie ostrożności, aby nie dopuścić do uszkodzenia korzeni.
Utrzymanie konstrukcji palików przez około 2-3 sezony pozwoli na wykształcenie zdrowego i mocnego systemu korzeniowego.