Pielęgnacja
Terenów
Zielonych
Home
/ Usługi / Wycinka drzew

Wycinka drzew

Drzewa w ogrodzie czasem wymagają interwencji. Zadbamy o to, by Twój ogród był bezpiecznym miejscem dla Ciebie i Twojej rodziny.

Wszyscy kochamy drzewa, posiadanie ich w swoim ogrodzie niesie tak wiele korzyści. Wystarczy powierzyć im kawałek ziemi a one odwdzięczą się nam świeżym powietrzem, uspokajającą i kojącą dla naszych oczu zielenią czy tak pożądanym cieniem w upalne, letnie dni. Musimy jednak mieć na uwadze, że drzewa czasami bywają chore, usychają czy rozrastają się w niepożądany sposób, mogąc tym samym stanowić zagrożenie dla naszego życia oraz mienia. W takich sytuacjach oferujemy Państwu nasze usługi wycinkowe dopasowane indywidualnie do aktualnych potrzeb.

Skontaktuj się z nami

Wycinka drzew metodą tradycyjną

Wycinanie drzew metodą tradycyjną, czyli przy gruncie jest podstawową metodą wycinki. Metodę tę stosuje się tam, gdzie spełnione są odpowiednie warunki min. takie jak odpowiednia ilość wolnej przestrzeni wokół ścinanego drzewa. Dlatego przed zastosowaniem tej techniki, konieczna jest odpowiednia ocena danego przypadku i zaplanowanie efektywnej oraz bezpiecznej realizacji.

Bez fachowego przygotowania, wycinka drzew niesie za sobą poważne niebezpieczeństwo, dlatego ważne jest, aby powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom takim jak my i niepotrzebnie nie narażać siebie, swojej rodziny ani własnego mienia.

Korekty estetyczne, przycinanie i formowanie koron drzew

Ważnym aspektem posiadania niektórych gatunków drzew jest kontrolowanie ich rozrostu poprzez przycinanie i formowanie ich koron. Tego typu zabiegi wymagają jednak wiedzy na temat przycinanych drzew, gdyż nie każdy gatunek radzi sobie z przycinkami w ten sam sposób, nieroztropne i nieregularne przycinanie może powodować tworzenie się tzw. ran i przyczyniać się do nieprawidłowego wzrostu oraz powstawania uszkodzeń wtórnych.

W przypadku młodszych drzew, jesteśmy w stanie przewidzieć i formować dalszy ich rozwój w pożądany dla nas sposób, poprzez wykonywanie korekty ich koron. Formowanie koron drzew za pośrednictwem ich przycinania jest zabiegiem regularnym, wymagającym powtarzania co najmniej raz w roku.

Wycinka drzew metodą alpinistyczną (ścinka sekcyjna, arborystyka)

Bardzo często ścięcie drzewa tradycyjną metodą jest niemożliwe ze względu na brak wolnej przestrzeni dookoła, co mogłoby skutkować zniszczeniem bądź uszkodzeniem zabudowań, linii energetycznych oraz innych ważnych elementów otoczenia. Tego typu wycinki wymagają stosowania metod alpinistycznych. Jest to jedna z najniebezpieczniejszych oraz najbardziej zaawansowanych metod, wymagających doskonale przeszkolonego oraz zgranego zespołu fachowców, dbających o to aby nie tylko precyzyjnie ścinać sekcje usuwanego drzewa, począwszy od jego korony ale również o to aby w bezpieczny i kontrolowany sposób transportować ścięte fragmenty za pomocą lin na ziemię.

Posiadamy doświadczony zespół fachowców a wycinka drzew metodą alpinistyczną to nasza specjalność.

Najlepiej zadbamy o Twój ogród!

Skontaktuj
się z nami

Usuwanie posuszu, uszkodzonych i chorych gałęzi, cięcia pielęgnacyjne.

Podobnie jak większość roślin w Twoim ogrodzie, drzewa również wymagają pielęgnacji. Aby zapewnić im doskonałą kondycję i zminimalizować ryzyko związane z nieprawidłowym wzrostem, rozwojem chorób oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, należy je regularnie przycinać. Usuwanie uschniętych, chorych czy uszkodzonych gałęzi, korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój drzew w Twoim ogrodzie, tak aby mogły Ci się odwdzięczyć pięknym i zdrowym wyglądem, bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Kolejnym istotnym elementem cięć pielęgnacyjnych jest systematyczne usuwanie jemioły często wraz całymi zakażonymi gałęziami. Jemioła choć urokliwa, jest półpasożytem, który pozbawia Twoje drzewa wody i wartości odżywczych, ale również dodatkowo obciąża gałęzie, przyczyniając się do ich złamania.

Nasi fachowcy przy użyciu bezinwazyjnych technik alpinistycznych zadbają o odpowiednie cięcia pielęgnacyjne Twoich drzew z troską o utrzymanie lub podratowanie ich zdrowia oraz walorów estetycznych.

Wywóz gałęzi oraz zrębków

Po wykonanych pracach związanych z wycinką i pielęgnacją drzew, mamy najczęściej do czynienia z setkami kilogramów gałęzi oraz zrębków zalegających na posesji. Dlatego na życzenie klienta, usuniemy, wywieziemy i zutylizujemy wszelkie drewniane odpady wynikające na skutek zarówno naszych działań, jak i samodzielnych działań klienta.

Jeśli na terenie Twojej posesji zalegają niechciane szczątki drzew, jesteśmy w stanie w ramach naszych usług, pozbyć się ich za Ciebie.

Zadbaj o zdrowie Twoich drzew, a także o bezpieczeństwo i porządek w Twoim ogrodzie.

Właściwie oraz regularnie wykonywane usługi pielęgnacyjne drzew, przyczynią się do ich prawidłowego wzrostu, doskonałej kondycji oraz zminimalizowania niebezpieczeństw związanych z ich uszkodzeniami samoistnymi czy spowodowanymi przez warunki atmosferyczne.